Jezírka

  

Vítáme Vás na našich informačních stránkách o zahradách a jezírkách.

Zahrada se stále více používá jako rozšířený obytný prostor a s tím souvisí i skutečnost, že se klade stále větší důraz na její okrasnou funkci. Každá taková zahrada by měla spojovat účelnost, krásu, harmonii a přitom zachovávat přiměřenost jednotlivých prvků.

  • Voda v zahradě upoutá oko víc než jakákoliv jiná dominanta v zahradě. V situačním plánu je stejně důležitá jako budova, protože má jedinečné vlastnosti - odráží světlo, vytváří zvláštní mikroklima, z odpočívadla můžeme pozorovat vodu a život v ní a kolem ní, mimo jiné pěstitelé mohou rozšířit sortiment pěstovaných druhů o vodní a bahenní rostliny, dále o kapradiny a okrasné trávy atd.

 

  • Možností různých vodních staveb a zařízení je mnoho a záleží na celkovém pojetí a využívání zahrady, na její velikosti a tvaru, na klimatických podmínkách, na možných zdrojích vody a konečně i na filtračních možnostech.

 

  • Jako firma můžeme zajistit bazén pro velké zahrady, nebo brouzdaliště pro děti, dále různé větší i menší nádrže a jezírka, rovněž tekoucí vodu,  jako potůčky, stružky, přepady, vodopády..tak, aby vše vypadalo a fungovalo přirozeně, bez použití chemie a s využitím samočisticí funkce vodních a pobřežních rostlin.   

 

 

Ukázka realizací 2008