Zelené střechy, SZUZ

ozeleňování střech a stěn budov a jiných stavebních konstrukcí

Toto téma je v posledních letech stále častěji diskutováno a realiziváno. Právě i my se zabýváme návratem zeleně do sídel a tak bych vám velice rád představil nějaké výhody, které zelené střechy v dnešní moderní době mají. Jako asi hlavní výhodu bych zajisté zmínil veliké zvýšení kvality životního prostředí a to především obohacováním vzduchu kyslíkem a to především v městské zástavbě. Dále pak zvýšení protipožární odolnosti a zdokonalení izolačních vlastností. Ozeleňování střech a stěn budov a jiných stavebních konstrukcí se tak rozhodně vyplatí.

Hlavní a nesporné výhody, které mají zelené střechy bych vám velice rád popsal v následujícím textu. Nejen, že jsou účelné zelené střechy bezvadnou izolací tepla, tak jsou i velice účinné při zvýšení zvukové izolace. Další výhodou, kterou bych chtěl vyzdvihnout je zadržování třetiny až poloviny vodních srážek a i zvýšení protipožární ochrany. Pokud vás tyto informace zaujaly a začali jste přemýšlet o pořízení vegetační střechy, tak se bez obav obraťte na naší společnost, která vám prozradí i další klady tohoto řešení ozeleňování střech a stěn budov a jiných stavebních konstrukcí .

Zeleň na konstrukcích a zelené střechy

V dnešní velice uspěchané době, se zelené střechy stávají takovou oázou klidu a zeleně v hustě zastavěných městech. Prospívají nejen lidem, ale také množství zvířat, které zde nacházejí své útočiště. Pokud se opravdu zajímáte o účelné ozeleňování budov, tak by vám neměla uniknout informace, že je tu naše společnost, která se touto činností zabývá.